Nightwish II.

26. listopadu 2008 v 9:17 | ElíGil (autorka blogu)
Když jsem se probudila, byla kolem mě tma. Byla bezhvězdná noc. Kde to jsem? Rozhodně nejsem ve svém pokoji. Přykrývka byla měkká a nádherně voněla, voněla po lučním kvítí a sladké vodě. A aniž bych věděla proč, cítila jsem, že jsem v bezpečí. Chtěla jsem vstát, ale neudržela jsem se na nohou. Chvíli jsem nerothodně seděla na posteli, Po chvíli jsem se zorientovala ve tmě. Zdálo se mi, že vidím Amrase. Viděsilo mě to a tak jsem raději ulehla a usnula.


Zdálo se mi, že někdo vchází do pokoje a sedá si ke mě. Otevřela jsem oči a šokovaně hleděla na zlatovlasého elfa.
,,Jsem lord Glorfindel.'' Představil se.
,,Těší mě, já jsem Gilraen.''
,,Cítíš se lépe? Měli jsme strach neboť šest dní jsi ležela v mdlobách.'' Šest dní?
,,Cítím se již dobře, děkuji Vám lorde Glorfindeli.'' Lhala jsem. Bylo mi špatně. Ale doposud nezjistili, že jsem byla s Amrasem a takhle to musí zůstat. Zřejmě mi moc nevěřil, ale mlčel.
,,Šaty tvé jsou ve skříni. Nyní budeš mít komnaty zde. Nechám Ti přinést snídani.'' Byl na mě tak milý.
,,Děkuji lorde Glorfindeli.'' Ale proč jsi to udělal? Tobě to přece může být jedno.
,,Abych nezapoměl, když jsem tebe odnášel ze tvých pokojů, spatřil jsem na tvém krku jizvu.'' Odnášel, tak to až se dozví Amras..... Ta jizva na krku! Co říci...?
,,Ach...to je...byla to nehoda...''
,,Dobrá tedy. Zbohem lady Gilraen.'' Lady? Takhle mi nikdo nikdy neřekl. Já jsem měla jiné tituly..... Když odešel opatrně jsem vstala. Ve skříni vyseli nádherné šaty. Které si vzít? Nakonec jsem zvolila temně zelené. Trvalo mi notnou chvíli než jsem je upravila. Rozčesala jsem své vlasy a zapletla jsem je. Dovnitř vešla elfka se snídaní. Poděkovala jsem jí, potom odešla. Tolik jídla, teplé jídlo! Nejdříve jsem snědla pečivo a potom polévku a nakonec i ovoce. Můj žaludek nebyl na takový přepych zvyklý a tak ve chvíli kdy vstoupil Glorfindel jsem již běžela do koupelny. Všechno šlo ven. Opláchla jsem si obličej a vypláchla ústa. Glorfindel seděl v křesle. Jeho zlaté vlasy mu padaly přes ramena až do půli zad. Svalnatá hruď a ty modré oči. Byl velice podobný Amrasovi, ale něco na něm bylo jiné. Chtěla jsem mu věřit.
,,Jsi v pořádku?'' Ve tváři měl ustaraný výraz.
,,Již ano.'' Sklopila jsem oči a znovu jsem lhala. Boleo mě celé tělo. Staré rány se ani nezahojili a již tam byly nové. Pokynul mi hlavou abych se posadila. Potom vstal a došel k poličce na zdi. Přinesl dvě číše a víno. Nalil sobě a mě. Potom mi podal číši. Když ke mě napřahoval ruku přikrčila jsem se.


Ránu jsem čekala. Zabolelo to. Potom mě udeřil znovu. Upadla jsem a z očí se mi drali slzy. ,,Teď brečíš?'" Vysmíval se mi. ,,Chtěla jsi zdrhnout co?!'' Ano udělal jsem to a kdyby nebyla v lese stráž byla bych dávno pryč! Teď si to slítnu. ,,Teď budeš litovat, ty ještě budeš prosit bys to nikdy neudělala. Vyndal s opasku dýku. Přiblížil se ke mě. Rozřízl mi oblečení a to se svezlo k zemi. Potom mě přivázal ke zdi. Vyndal dlouhý bič. Bil mě přes prsa a břicho. Potom přes nohy a ruce. Křičela jsem a prosila. Smál se. Přišel ke mě a když se mě chtěl dotknout pořádně jsem ho kopla, do rozkroku. Zavyl bolestí. Bleskurychle se ke mě vrhl a dýku mi zabořil do krku a rozřízl ho. V tu chvíli jsem si přála zemřít. Potom mi to pečlivě zavázal a skopal mě. Jako psa. A smál se....


,,Děje se něco?'' Zeptal se Glorfindel.
,,Ne.'' Zašeptala jsem. Podal mi číši a prsty se dotkl mé ruky. Potom opět usedl. Bylo mi do pláče. Nejraději bych se k němu vrhla a vše mu řekla, ale jak by se potom na mě mohl podívat? Co je ze mě? Troska, obyčejná děvka. Zasloužím si trpět!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 katiQ katiQ | Web | 26. listopadu 2008 v 9:22 | Reagovat

ahojki ........ maš mocinky hesky bloček , a desing blogu !

maš tu tady prostě cooool

2 ElíGil (autorka blogu) ElíGil (autorka blogu) | E-mail | 26. listopadu 2008 v 14:06 | Reagovat

Pro katiQ: Díky za Tvojí pochvalu jsem ráda, že se ti to líbí. Dáky za komentík a návštěvu =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama