Únor 2009

Týrání koní

28. února 2009 v 19:30 | ElíGil (autorka blogu)
Víte nejdřív jsem si říkala napíšu sem dlouhý článek o týraných koních, ale na co by to bylo -vždyť se s tím stejně nedá nic dělat.... Je to hrozně smutné a já nikdy nepochopím proč se tohle děje?! Miluji koně a je to smutné fakt moc a jen bych chtěla by lidi co si tohle přečtou se zamysleli nad vážností tohohle problému.... Chce se mi brečet když to vidím, ale nedá se s tím nic dělat.... A já jsem ráda, že je i spousty lidí co koníky miluje a pomáhá jim... Já sama jezdím na kobylce co byla kdysi týraná a bylo to s ní těžké, ale zvládli jsme to a je krásné vidět ji teď jak je šťastná
Nový pejsek!

26. února 2009 v 11:01 | ElíGil
Tak mám nového pejsana Tak vůbec nestíhám tak je moje štěstí že máme tejka počítače. Tak v Pondělí jsem se koukala na pejsíky a viděla jsem že jsou ještě tři na prodej! A říkám tátovi: Tati, tady mají pejsky na prodej! A táta tam hned zavolal a jeli jsme Jeli jsem až kousek za Brno no hrozná cesta, ale pejsíka jsem si vybrala je to fenka Beaucerona čili francouzský ovčák. Jmenuje se Apollonie, ale říkáme jí Tarja! Jsou jí tři měsíce a má už 15 kilo a je jako z divokých vajec! A je strašně rozkošná tak se omlovám že teď budu asi míň písat No tak tady nějaké fotky :
Tak Co Líbí se Vám aspoň trošku?

SBénko LuSSinQua!

26. února 2009 v 10:49 | ElíGil
Tak jsem dlouho nepísala sorík No taže mám spousty novinek, ale tej píšu ze školy tak napíšu pak z domova -no mám Nové SBénko LuSSinQu! Adresa blogu: hotties.blog.cz tak se jukněte. Ta pá


Pro moje SBénko:


O filmu

20. února 2009 v 14:54 | ElíGil (autorka blogu)

Režisér stylových akčních filmů John Singleton (Drsnej Shaft, Rychle a zběsile 2) přichází s dalším drsným a provokativním thrillerem. Čtyři bratři se odehrávají na předměstí Detroitu, v složitém propletenci černé a bílé komunity, jejíž členové se spolu stále učí žít. Dva černí a dva bílí kluci dostávali model správného soužití už od plenek díky lásce své adoptivní matky. V dospělosti se jejich cesty sice rozdělily - tři bratři odešli z města a jeden zůstal doma a usadil se - ale tragická událost je zase spojí dohromady. Stačí být v nepravý čas na nepravém místě a celý život se vám sesype jako domeček z karet. Kdyby máma těch čtyř kluků nešla jednou večer nakupovat, nestala by se obětí loupežného přepadení a její život by neukončil výstřel z pistole. Bobby (Mark Wahlberg), Angel (Tyrese Gibson) a Jack (Garrett Hedlund) se proto vrátí do Detroitu, aby spolu se čtvrtým bráchou Jeremiahem (André Benjamin) svou adoptivní matku pohřbili. Při té příležitosti se začnou nenápadně zajímat o to, zda šlo skutečně o náhodnou střelbu v supermarketu, jak tvrdí policie, nebo zda matčina smrt souvisí s ne úplně čistými podnikatelskými praktikami. Když zjistí, že policejní verze má až příliš mnoho děr, začnou po vrahovi pátrat na vlastní pěst a ospalé předměstí tím promění v peklo. Čtyři bratři nejsou jen akční řežbou, v níž hlavní hrdiny pohání touha po pomstě, ale zároveň přesvědčivým psychologickým dramatem o synovské a sourozenecké lásce, která nemusí nutně být zakódována geneticky.


Můj názor: Mě se film moc líbil. Je to velmi akční film, ale je také plný emocí ;) No a hlavně tam hraje Garret! Akorát jsem brečela když ho zabili, ach jo ;((( Jsem se dneska dívala páč jsem zůstala doma. To víte vypila jsem asi zkažený mlíko a zvracím jak amina ;(


Juj to jsem se lekla ;)

Sue Thomasová agentka F.B.I.

20. února 2009 v 12:54 | ElíGil (autorka blogu)

Natočení amerického seriálu Sue Thomas: F.B.Eye bylo inspirováno skutečným životním příběhem ženy, která dokázala navzdory postižení vystudovat univerzitu a vybudovat si úspěšnou kariéru u FBI.
Hluché hrdince Sue Thomas (Deanne Bray) je zprvu přidělena nezáživná a nepříliš motivující práce v laboratoři, kde analyzuje otisky prstů. Po nějakém čase si však agent Jack Hudson (Yannel Bisson) všimne její jedinečné schopnosti odezírat řeč ze rtů a zařadí ji jako zvláštní agentku do své elitní skupiny. Šťastná Sue je zavalena prací a co jí chybí na zkušenostech, dohání nadšením a odhodláním.
"Nikdy předtím nebyl natočen televizní seriál o životě a kariéře hluchého člověka, kterého by navíc ztvárnil sluchově postižený herec. Když se Deanne přihlásila na konkurz, okamžitě nám bylo jasné, že nad ostatními vyniká. Je ohromně nadaná a její postižení jí v této roli paradoxně pomohlo," tvrdí jeden z tvůrců Dale Alan Johnson.
Ve Spojených státech má seriál obrovský úspěch nejen mezi běžnými diváky, ale i mezi sluchově postiženými, kteří v této zemi tvoří celých deset procent populace, tedy zhruba 28 milionů.

Fotky z Rexe

20. února 2009 v 12:47 | ElíGil (autorka blogu)
Seriál komisař Rex znáte asi všichni Takík tady máte nějaké fotky. Jo nejlepší dvojice je Rex a žemle se salámem

Normální chlap vs. Ed

19. února 2009 v 20:34 | ElíGil (autorka blogu)
zdroj:robbertpattison.ic.cz

Normální chlap řekne: "Miluji tě baby!"
Edward Cullen řekne: "Jsi můj život."

Normální chlap řekne: "Myslím, že jsem se do tebe zamiloval."
Edward Cullen řekne: "A tak se lev zamiloval do jehňátka."

Normální chlap řekne: "Tvoje vlasy vypadají jako sláma; jdi se učesat!"
Edward Cullen řekne: "Tvoje vlasy vypadají jako sláma, ale mě se to líbí!"

Normální chlap by vybral náhodou píseň, náhodného umělce a věnoval by ti ji.
Edward Cullen by zazpíval a napsal pro tebe píseň a poté ji zahrál na piánu.
"Nemohl bych bez tebe žít..." Protočil oči, jako kdyby tohle byl fakt jasný i dítěti. "... ale nebyl jsem si jistý jak to udělat. Věděl jsem, že Emmett s Jasperem by mi nepomohli a tak jsem přemýšlel, že bych šel do Itálie a udělal tam něco, co by vyprovokovalo Vultoriovy."

Odcházíš z domu, normální chlap řekne: "Ahoj, uvidíme se."
Odcházíš z domu, Edward Cullen řekne: "Vrať se mi zpátky, lásko."
Usmál se na mě mým oblíbeným úsměvem "Vrať se ke mě co nejdříve""Vždy"

Vrátíš se domů, normální chlap sleduje televizi a ani si tě nevšimne.
Vrátíš se domů, Edward Cullen tě vítá hrou na piáno písní, která je jen pro tebe.
"Slyšela jsem hudbu dřív, než jsem vystoupila z auta. Edward se piána nedotkl od doby, co Alice odešla. Teď, když jsem zabouchla dveře jsem zaslechla z melodie moji ukolébavku. Edward mě vítal zpět doma."

Normální chlapčeká, že mu uděláš snídani.
Edward Cullen by ti dělal snídani každý den.

Zatím co by jste byli na večeři, normální chlap by neodlepil oči od krásné servírky.
Edward Cullen by ani nepostřehl, že servírka byla žena.

Normální chlap by při řízenídržel jednou rukou volant a druhou rádio.
Edward Cullen by při řízenídržel jednou rukou volant a druhou by měl spletenou s tvojí.

Zatím co by jste byli od sebe odděleni v jiných místnostech, normální chlap by řekl:"Chybíš mi"
Zatím co by jste byli od sebe odděleni v jiných místnostech, Edward Cullen by řekl:"Je to jako, kdyby jsi sebou vzala kus mne"

Normální chlapby si nevšiml a ani se nestaral o to, dkyby jsi měla noční můry.
Edward Cullen by ti zpíval do té doby, dokud by tvé noční můry nezmizeli.

Normální chlap to dělá s každou.
Edward Cullen jen s jednou jedinou.

Normální chlap by ti koupil kytky a čokoládu.
Edward Cullen by ti koupil auto!

Prostě Edward je Nej a vždycky bude

Kočky ;)

17. února 2009 v 14:19 | ElíGil (autorka blogu)
Kočičky jsou proma zvířátka, tak sem dám pár hezkejch obrázků. Jo doufám, že se máte dobřeNightwish-Historie

14. února 2009 v 14:23 | ElíGil (autorka blogu)
Tík jsem si říkala co bych sem mohla dát ještě nového a napadlo mě sem dát mojí nejoblíbenější skupinu

Myšlenka Nightwish byla zrozena jedné červencové noci 1996, kdy Tuomas seděl se svými přáteli kolemtáborového ohně. První tři akustické, náladové písně, byly nahrány mezi říjnem a prosincem 1996. V tu dobu měla skupina tři členy: Tuomase, Tarju a Emppuho. Nightwish chtěli vědět, jak by jejich hudba zněla s bicími, a tak se ke kapele připojil Jukka. Emppu také vyměnil akustickou kytaru za elektrickou. Po pár týdnech cvičení šli v dubnu 1997 do studia a nahráli sedm písní, které můžete najít na limitované edici alba Angels Fall First. V květnu 1997 podepsali Nightwish se Spinefarm nahrávací smlouvu na dvě alba. V srpnu nahráli čtyři nové písně. Před vydáním Angels Fall First byl vydán singl The Carpenter, terý se dostal na osmou příčku prodejnosti singlů ve Finsku. Album Angels Fall First bylo vydáno na začátku října a umístilo se na 31. místě žebříčku alb ve Finsku. Svůj první koncert odehráli Nightwish v Kitee 31. prosince 1997. Tuto zimu však odehráli pouze sedm koncertů, protože Jukka a Emppu byli na vojně a Tarja musela studovat. Nightwish a Spinefarm prodloužili kontrakt na tři alba místo dvou. V dubnu 1998 začalo natáčení prvního videa The Carpenter. Bylo hotovo na začátku května a hrálo v Jyrki. V létě se k Nightwish přidal basák Sami Vänskä. Celé léto pilně zkoušeli nové písně. Do studia šli na začátku srpna. Nahrávky byly hotovy na konci října. 13. listopadu koncertovali Nightwish v Kitee, kde bylo také nahráno video pro píseň Sacrament of Wilderness. Single této písně byl vydán 26. Srpna, nové album Oceanborn vydali 7. prosince. Všichni byli překvapení obrovským úspěchem Oceanbornu. Dostal se až na pátou příčku prodejnosti a Sacrament of Wilderness byl dokonce několik týdnů první mezi singly. V zimě 1999 odehráli Nightwish za tři měsíce množství koncertů po celé zemi. Na jaře došlo k vydání alba Oceanborn i mimo Finsko. V květnu začali Nightwish znovu koncertovat a dva a půl měsíce hráli na všech velkých rockových festivalech v zemi. Ve stejnou dobu nahráli single Sleeping Sun. V srpnu byl singl vydán v Německu a obsahoval také písně Walking in the Air, Swanheart a Angels Fall First - prodalo se ho tam 15 000 kopií za pouhý jeden měsíc. V srpnu už bylo skupině jasné, že Oceanborn a Sacrament of Wilderness mají cenu zlata. V tu dobu byla potvrzena evropská koncertní šnůra 26 koncertů, které se spolu s Nightwish zůčastnila i německá skupina Rage. Na začátku roku 2000 začali Nightwish nahrávat své třetí album. Vítaným přerušením nudné práce ve studiu byla finská kvalifikace hudební soutěže Eurovize, jíž se zúčastnili s písní Sleeping Sun. Nightwish vyhráli první kolo kvalifikace, ale i přes své zdrcující vítězství v televizním hlasování skončili na druhém místě. Nové album Wishmaster bylo vydáno v květnu a Nightwish se okamžitě vydali na turné, které začalo v Kitee, rodišti skupiny. Tam také obdrželi tři zlaté desky za Oceanborn a singly Sacrament of Wilderness, Walking in the Air a Sleeping Sun. Wishmaster vyletěl na první místo finského žebříčku a udžel si ho tři týdny. Právě tato doba stačila na to, aby obdržel zlatou desku. Wishmaster byl chválen jak fanoušky tak i médii a v červnovém číslo německého magazínu Rock Hard byl označen za album měsíce, přestože byla v té době vydána i dlouho očekávaná alba Bon Joviho a Iron Maiden. Wishmaster se také prosadil v německém a francouzském žebříčku kde získal 21. a 61. pozici. "Wishmaster World Tour", která začal v Kitee pokračovala nejdříve na velkých finských festivalech a v červenci 2000 zamířila do Jižní Ameriky. Třítýdenní turné v Brazíli, Chile, Argentině, Panamě a Mexiku bylo zatím největší zkušeností Nightwish vůbec. Toto turné bylo následováno uspěšnými vystoupeními na Wacken Open Air, Biebop Metal Festu a prvním evropským turné se Sinergy a Eternal Tears Of Sorrow. V listopadu hráli Nightwish také dvakrát v Montrealu. Jejich dalším projektem bylo vytvoření živého koncertního záznamu na DVD a VHS spolu s limitovanou edicí živého alba (pouze pro Finsko) Koncert byl odehrán v Tampere 29. prosince 2000. Materiál by vydán byl v dubnu 2001 ve Finsku, celosvětově pak v létě 2001. Na konci záznamu jsou skupině předány platinové desky za Wishmaster a zlaté desky za singl Deep Silent Complete! Nightwish taky prodloužili nahrávací kontrakt se Spinefarm Records o jedno album, které bylo naplánováno na léto 2002. Video k písni Over the Hills and Far Away, které ve Finsku rychle získalo platinu jako mini-CD, bylo natočeno v srpnu 2001 ve Finsku. Finské turné skončilo téhož roku v Nivale a Nightwish měli blízko k rozchodu. Tuomas vyrazil do Laponska trampovat a urovnat si myšlenky. Aby mohla skupina dále pokračovat, muselo dojít ke změnám. Jak sám řekl, chtěl Tuomas Nightwish rozpustit kvůli dlouhotrvajícím neshodám ve skupině. K tomu naštěstí nedošlo, ale ve skutečnosti se přece jenom něco stalo. Sami Vänskä, který byl ve skupině od dob Oceanbornu, musel odejít. Marco Hietala, známý z Tarotu a Sinergy, slíbil, že vstoupí do skupiny jako náhrada pro další album a turné. Jejich novou bookovací agenturou se stalo King Foo Entertainment a jejich dlouholetý přítel a spolupracovník Ewo Rytkönen se stal jejich manažerem. Aby oslavili "nový začátek", byl na jejich domovské stránce, 24. listopadu otevřen nový obchod pro fanoušky. Nahrávání dalšího alba Century Child začalo v lednu 2002. Začátek roku 2002 přinesl skupině ve srovnání s předchozími obtížnými časy dobré zprávy. Jako skupina i jako jednotlivci se umístili na předních místech čtenářských hlasování v mnoha domácích i zahraničních magazínech. Fanoušci je po změnách neopustili, ba právě naopak. Ever Dream, první singl nadcházejícího alba, získal ve Finsku zlatou desku už po dvou dnech. V té době také Nightwish oznámili, že si dají pauzu hned, jak skončí "Century Child World Tour 2002", Tarja během této pauzy dokončí svá studia v Německu. Po tomto oznámení se mezi fanoušky objevilo mnoho spekulací. Sami odešel minulý podzim, teď rok dlouhá přestávka... Century Child vyšlo v květnu 2002 a vytvořilo rekord v prodeji, získalo zlato ve Finsku už po dvou hodinách! Po dvou týdnech získalo platinu (30 000 kopií) a rychle se prodávalo dál. V té době už Nightwish byli na prvních místech v tabulkách singlů i alb, vůbec poprvé v historii. I další země odpovídaly: v Německu byli na pátém místě, v Rakousku patnáctí, to byly zatím vůbec nejvyšší pozice skupiny v zahraničí. V červenci absoulvovali Nightwish úspěšné turné v Jižní Americe, téměř všechny koncerty byly vyprodané. V Brazílii bylo první vydání Century Child rozprodáno během jediného dne a ani úspěšné evropské turné toho roku nezůstalo bookovacími agenturami nepovšimnuto. Mnoho evropských koncertů bylo vysílano živě přes internet, je třeba říci, že spojení byly často přetížené. Téměř 10 000 fanoušků najednou se snažilo koncerty sledovat. Prodáním udivujících 59 000 kopií ve Finsku se stalo Century Child druhým nejprodávanějším albem roku 2002 v zemi. Přestávka začala na konci roku 2002, ale chlapci si během ní moc odpočinku neužili. Jukka hrál se Sethian a Bitch Driven, Tuomas se Sethian, For My Pain..., Timo Rautiainen a Trio Niskalaukaus, Emppu hrál s Altar a Marco s Tarotem. Celkem vzato, přestávka neměla být rok dlouhá, zpátky na cestu... Začátek roku znamenal ještě lepší výsledky v čtenářských hlasováních. Bylo zamluveno studio pro nahrávání dalšího alba, jehož vydání bylo plánováno na příští rok. Jukkovi a jeho přítelkyni Satu se 11. března 2003 narodila dcera Luna. Nightwish obdželi za Century Child svou první dvouplatinovou cenu, prodalo se 60 000 kopií. Kapela koncertovala v roce 2003 většinou v zahraničí, jediný koncert ve Finsku se uskutečnil v RMJ 20. června 2003. Švédsko navštívili poprvé během vyprodaného "Gates of Metal" festivalu v Hultsfredu. V roce 2003 byl natočen DVD dokument End of Innocence, jehož datum vydání bylo neustále odkládáno kvůli obrovskému množství materiálu. V květnu 2003 oznámila Tarja Turunen, že se před několika měsíci tajně vdala a že se stěhuje zpět do Finska. DVD End of Innocence bylo konečně vydáno 6. října 2003 a v tomto momentě začalo nahrávání dalšího alba. Jejich páté album "Once" mělo být nejdůležitějším albem v historii Nightwish. Mezitím si finská prezidentka Tarja Halonen také všimla úspěchu Nightwish a pozvala Tarju Turunen a jejího manžela Marcela Cabuliho každoroční oslavu dne nezávislosti konanou v prezidentské rezidenci. Tarjiny šaty byly zvoleny nejkrásnějšími šaty večera. Před Vánoci 2003 Nightwish vydražili jevištní pozadí z "Century Child World Tour" a všechny peníze věnovali na charitu. Těchto 1750 eur získal [Parikanniemi`s] domov dětí v Ristiině v prosinci 2003. Peníze byly předány Tarjou Turunen, hrdým majitelem jevištního pozadí se stal Michael "Big Tini" Leipold z Německa. Rok 2004 byl dychtivě očekáván jak fanoušky tak kapelou. Vyčerpávající studiové session si vzaly své fyzické i mentální oběti. Skutečné nahrávání proběhly ve Phoenix studios v Londýně, ve stejném studiu a se stejným orchestrem (The Academy of St.Martins in the Field), s jaké použil Howard Shore při skládání hudby pro trilogii Pán prstenů. Orchestrální a sborové aranže byly složeny Pipem Williamsem, který dělal producenta například Status Quo a Uriah Heep. Hodně času, velká očekávání! Nemo byl prvním vydaným singlem nadcházejícího alba a bylo k němu vytvořeny také velkorozpočtové video. Režisérem byl Antti Jokinen, který předtím pracoval například pro Shania Twain a Eminema. S novým albem došlo k několika změnám v nahrávacím kontraktu a nový materiál vydal Nuclear Blast. Staré dobré Spinefarm Records ale stále řídí distribuci ve Finsku. Nuclear Blast utratil propagací Once hlavně v Německu značné množství peněz. Obrázky Nightwish a Once zaplavily všechny televizní kanály, metra, autobusy a ulice, a tento nátlak nebude jen tak zapomenut. Každý Němec Nightwish od teď zná. Once ve Finsku získalo, stejně jako singl Nemo, zlato hned v den vydání. Nightwish se v květnu 2004 s albem Once vydali na světové turné, které trvalo do konce října roku 2005. Toto turné bylo zatím nejvetší v celé historii Nightwish. Šlo o přibližně 130 koncertů po celém světě, včetně pro skupinu nových zemí jako Japonsko, Austrálii, Kolumbii, Ekvádor, Polsko, Slovinsko, Portugalsko, Dánsko a Řecko. Toto turné bylo největší v historii kapely. Měsíc od měsíce hráli Nightwish na větších a větších pódiích a všechny zprávy hovořily o velkém úspěchu. Na podzim roku 2004 vyšel druhý singl, Wish I Had An Angel. Video k této písni natáčel Uwe Boll, režisér filmů "Alone In The Dark", ve kterém také tato píseň zazněla. Tento druhý singl také zaznamenal obrovský úspěch a výrazně pomohl i prodeji alba Once. V srpnu se Nightwish konečně dostali do USA! Turné bylo velmi úspěšné a skupina si naplánovala vrátit se v roce 2005 s ještě větším. Po koncertních šňůrách v Evropě a Jižní Americe na podzim roku 2004 a několika samostatných koncertech v prosinci si kapela dala v lednu 2005 volno. V únoru 2005 Nightwish získali pět ocenění Emma-Gala (finské ceny Grammy). Mezi jinými vyhráli v kategoriích "Skupina roku" a "Nejlépe prodávané album roku". Tuomas a Marco si do Helsinek na předávání odskočili z evropského turné. Posledním koncertem na turné v Evropě byl i dosud největším koncertem skupiny - ve Stuttgartu se na Nightwish přišlo podívat 10 001 lidí! V březnu Nightwish poprvé hráli v Japonsku a Austrálii; v dubnu a květnu si dali přestávku, protože měla Tarja jiné zájmy, ale na konci května se skupina na turné vrátila koncerty v Polsku s Iron Maiden a v Norsku s Mötley Crüe. V červenci vyšel třetí singl, nová verze Sleeping Sun; nahrávací společnost se ho totiž rozhodla využít k propagaci chystané kolekce Highest Hopes. Novou verzi klipu k "Sleeping Sun" režíroval Joern Heitmann a natáčela se v srpnu 2005 v Praze. Na podzim roku 2005 Nightwish odehráli několik koncertů, mezi jinými i v legendární Hammersmith Apollo Venue, přičemž tato hala byla plně vyprodaná. Po kratším festivalovém turné po Jižní Americe (v říjnu), se světové turné Once chýlilo ke konci. Jeho závěrečný koncert se konal 21. října 2005 v Hartwall Aréně v Helsinkách pro 11 500 lidí. Toto vystoupení se také nahrávalo a později vydalo jako živé DVD s názvem End of an Era. Po tomto posledním koncertě Tuomas, Emppu, Marco a Jukka vyhodili ze skupiny Tarju Turunen a jejího manažera Marcela Cabuliho. Důvodem bylo, že se jejich celkový postoj a činy během turné Once obrátily proti téměř všemu, co Nightwish představují. Jak se dá snadno představit, po zprávě o tomto profesionálním rozchodu následoval neuvěřitelný rozruch. Když se tento směšný povyk konečně začal koncem roku 2005 uklidňovat, Nightwish mohli hledět do budoucnosti a očekávat objevení nové zpěvačky. Koncem roku 2005 se po celém světě prodalo přibližně 1 000 000 kopií, ve Finsku prodejnost stoupla na třikrát platinovou, v Německu platinovou, ve Švédsku, Norsku, Švýcarsku a Rakousku získalo zlato. Kolekce "Highest Hopes" se koncem roku 2005 ve Finsku prodala jako dvakrát platinová a v Norsku jako zlatá.
No tak tohle je už nová zpěvačka Anette Olzon a je fajn! Mám ji radši než Tarju

-KuŘáTkO-

13. února 2009 v 14:47 | ElíGil (autorka blogu)

Tohle to kuřátko by si chtělo splnit svůj největší sen a to proslavit se ve světě. Bohužel ale neví jak to udělat tak jestli máš rád/a zvířátka tak tomu kuřátku určitě pomůžeš a dáš si ho na blog a taky se pod tohle podepíšeš:

LoWíČeQ, MishulQa, BajůůůůůnQaaa, PuSsinQa*, Lucyka, Bar_borQ_a, Anýsek, wewe, TewezKa, pettul, dejvo,Fruu-fruu, myška, Azzy, Nikisanda, aloe a vera, ElíGil


14.2.-!Valentýn!

13. února 2009 v 14:25 | ElíGil (autorka blogu)
Tak dnes jsem mrkla do kalendáře a zejtra je Valentýn, teda ne že bych to nevěděla No jo Valentýn pro spousty lidí nádherný svátek lásky, kdy si zaláskované párečky dávají dárky, chodí do kina, restaurace a prostě jsou spolu... Rodiče, prarodiče a studenti jsou spolu. A jsou šťastní.... Ale jsou také smutní lidíškové co jsou sami a nemají momentálně nikoho jo někdo to bere pozitivně a někdo pláče.. Každopádně přeju všem aby si Valentýn užili. Úúúúúplně každýmu aby nikdo nebyl sám a nesmutnil,,, Tak užívejte zítřek. A užívejte každý den ať je či není Valentýn či nějaký jiný svátek a ještě bych vám chtěla říct, že i v těch nějhorčích chvílích určo nejste sami!!

Smooth Collie

12. února 2009 v 18:32 | ElíGil (autorka blogu)
Krátkosrstá kolie byl můj první pes. Mám s tímto plemen osobní skušenost a proto jsem se rozhodla napsat tenhle článek, nerada píšu o něčem co neznám......

Krátkosrstá Kolie je všestrané plemeno i když se třeba moc nehodí na obrany, ne že by to nebyl chytrý pes, ale není to ostrý pes. V minulosti se ale využívaly v armádě pro přenášení důležitých zpráv. Je velmi dobře ovladatelná a cvičitelná. Hodí se k dětem, také se používá pro terapii a jako slepecký pes. Zvládá jakékoli cviky, samozřejmě záleží na majiteli. Tito psi potřebují zátěž, dají se chovat jak v bytě tak i na zahradě. Jsou to psi rodiní takže potřebují společnost. Psi i feny jsou závyslí na svém majiteli a jeho rodině, ke každému si utvoří jiný vztah. Jsou šikovní třeba na agility, výstavy nebo tancování. Není to ovšem časté plemeno, v ČR je kolem tří dobrých stanic. Jejich cena je kolem 15.000. Bývají nemocní jen zřídka, mohou trpět na dědičné vady jako je třeba dysplaze kyčelního kloubou nebo oční vady. Vyskytují se ve třech barvách;zlato-bílá, černo-bílá a bluemerle. Váha se pohybuje od 20ti do 30ti kilogramů, jejich kohoutková výška je od 51 do 62 cm. Má sice krátkou srst, ale chlupy jsou všude a nejdou sundat.

No nic moc toho není, ale snad jste se něco dozvěděli....


THE END


Pár obrázků s drakama ;-)

10. února 2009 v 14:15 | ElíGil (autorka blogu)
Tak jsem se rozhodla dát sem pár obrázků s mojíma hodně oblíbenýma zvířátkama! Draci jsou vážně moc skvělá zvířátka, takoví milášci =) Ale jsou i takový ti 'temní'. No to je jedno.... Plácám nesmysli tak abych vás moc neunovalo už ty obrázky

¨
¨
To jsem já
¨
No samozřejmě tu musí být i SafirkaKrásné dračí očko....

Jsem zase zpátky lásenky moje!

8. února 2009 v 18:44 | ElíGil (autorka blogu)

Tak jsem zase tady, už se mi stýskalo. Zase budu psát a moc se těším na vaše návštěvy a komentíky. Moc děkuji mým SBenkům za podporu